Kontakty

Press image

Nie trać kontaktu ze znajomymi!

- Rozmawiaj ze znajomymi gdziekolwiek jesteś

- Utrzymuj kontakt z wirtualnymi przyjaciółmi na be2

- Zawiąż nowe kontakty towarzyskie z pomocą be2

Człowiek jest istotą społeczną, która nie może istnieć bez innych jednostek. Każdy z nas jest zaliczany do określonej grupy, czy klasy społecznej, z którą się utożsamia.

Identyfikacja z daną grupą społeczną determinuje nasze zachowanie, styl wypowiedzi, ubierania się i postępowania. Bierzemy wzorce z innych ludzi, we wczesnym dzieciństwie naśladujemy wszystko, co zrobią nasi rodzice czy opiekunowie. Z czasem jednak wyrabiamy własny charakter i osobowość, które jednak w dużej mierze zależą właśnie od tego, w jaki sposób nas wychowano i wśród jakich ludzi dorastaliśmy. Większość z nas nie jest odporna na takie kontakty, choć zdarzają się ludzie, na których grupy społeczne nie mają z goła żadnego wpływu. To ich wrodzone cechy decydują, czy ktoś jest przebojowy i łatwo nawiązuje nowe kontakty, czy też jest cichy, nieśmiały i spokojny, mający niewielu przyjaciół.

Waga kontaktów międzyludzkich

Utrzymywanie kontaktów z innymi ludźmi, przyjaźni i znajomości, jest bardzo istotne, dla samorozwoju człowieka. Relacje występujące w związkach z innymi ludźmi kształtują to, kim dana osoba jest. Nie można nie doceniać tego, jaką wagę mają kontakty międzyludzkie dla każdego z nas. Socjologowie jasno wypowiadają się, że nie można przeżyć życia całkiem samotnie, ponieważ człowiek jest istotą stadną, która do szczęścia potrzebuje innych. Nic więc dziwnego w tym, że tak lgniemy do ludzi. Niektórzy nie mają żadnych problemów w nawiązywaniu nowych kontaktów. Dla nich jest to normalna kwestia, elementarna czynność wykonywana na co dzień. Inni muszą przemóc się w sobie, aby zawiązać nowe kontakty, które zwykle pozostają przyjaźniami na całe życie. Człowiek wchodzi w interakcje z innymi ludźmi na każdym kroku – w pracy, w szkole, na spacerze, w sklepie, u lekarza, czy jadąc autobusem. Będąc otwartym na nowe kontakty z ludźmi możemy poznawać interesujące osoby, poszerzać własne horyzonty myślowe i wzbogacać swoje i innych życie. Każda nowa znajomość uczy nas czegoś innego. Czasem doświadczenia te nie są przyjemne, aczkolwiek człowiek uczy się też na własnych błędach, których nie może bez końca omijać.

Kontakty internetowe w be2

Internet wprowadził prawdziwą rewolucję w kontaktach międzyludzkich. W chwili obecnej jest on dużą pomocą w zawieraniu całkiem nowych znajomości, czy podtrzymywaniu przyjaźni na odległość. W sieci istnieje co nie miara serwisów, w życiu których internauci mogą uczestniczyć w aktywny sposób. Najlepszym tego przykładem jest serwis be2.pl, skierowany przede wszystkim do osób szukających miłości, lub przyjaźni w Internecie. Be2 wychodzi naprzeciw wszystkim tym osobom, których interesuje zawiązywanie nowych kontaktów towarzyskich. Dzięki serwisowi każdy może poznać ciekawą dziewczynę lub chłopaka, nawiązać kontakty z osobami, mającymi podobne pasje i zainteresowania. Kontakty przez Internet mają całkiem realny wymiar jeśli chodzi o przyjaźnie. Nawet wtedy, kiedy przyjaciel znajduje się na drugiej półkuli ziemskiej można przecież podtrzymywać nić przyjaźni właśnie przez Internet i wszelkiego rodzaju narzędzia oferowane przez serwisy www. Czasem kontakty internetowe wychodzą poza wirtualny świat. Ludzie spotykają się, uprawiają razem sporty, dzielą się wrażeniami w tradycyjny sposób. Zawsze jednak jeśli nie mogą się spotkać „na żywo”, śmiało mogą skorzystać z serwisu be2 i porozmawiać za pośrednictwem poczty elektronicznej, bądź też tematycznego forum dyskusyjnego.