znajdziemy dla Ciebie idealnego partnera
Zarejestruj się teraz

Flirt

Sprawdź swój flirt w praktyce na be2.pl

- Dobry flirt to droga do udanej randki

- Flirtuj z singlami z klasą na be2.pl

- Wypróbuj swój nieodparty czar na be2

Istnieje co nie miara poradników, które mówią, jak poderwać dziewczynę, czy zwrócić na siebie uwagę przystojnego chłopaka. W rzeczywistości jednak rady, jakie dają autorzy takich książek, nijak mają się do normalnych sytuacji z życia wziętych.

Nigdy też nie potrafimy sobie w dobrym momencie przypomnieć ciętej riposty, czy najlepszej odpowiedzi na zadane przez nowo poznaną osobę pytanie. Okazuje się więc, że flirt jest rzeczywiście swego rodzaju sztuką, którą nie wszyscy są w stanie posiąść. Uczyć można się jej z różnych źródeł – z książek, Internetu, z gazet, czy od kolegów, ale jeśli nie będziemy posiadać do tego daru, żadne flirty nie będą nam wychodzić. Co najwyżej, nieudolnym flirtem możemy zrazić do siebie osobę, która naprawdę nam się podoba, a raczej to nie jest celem flirtowania. W momencie, gdy podoba nam się dziewczyna lub chłopak i chcielibyśmy zawiązać z nim bądź nią bliższą znajomość, czasem lepiej być sobą, niż udawać mistrza flirtu, którym się przecież nie jest. Dzięki temu można skutecznie uniknąć ośmieszenia się w oczach nieznajomego człowieka, który co najwyżej odejdzie od nas z lekceważącym uśmiechem.

Wrodzony dar flirtu

Flirt jest umiejętnością lekkiego prowadzenia rozmowy na niezobowiązujące tematy, również na randce. Trzeba umieć to robić, aby rzeczywiście pierwszy kontakt z daną osobą przebiegł tak, jak to zaplanowaliśmy. Flirty można prowadzić niemalże zawsze, nawet wtedy, kiedy mamy stałego partnera. Wbrew opiniom niektórych ludzi, flirt nie jest bynajmniej czymś złym. Zwykle sprowadza się on do zwykłej wymiany zdań o czymś błahym i banalnym. Jeśli jednak dochodzi do tego świadoma mowa ciała, to wówczas można jednak mówić o flircie, którego celem jest zawiązanie głębszej znajomości z drugą osobą. Pamiętajmy, że osoby posiadające wrodzony dar flirtowania potrafią nie tylko kolokwialnie rzecz ujmując „zagadać” do danego człowieka, ale również przekazać mu pewne komunikaty wykonując określone gesty. Wielu specjalistów od komunikacji międzyludzkiej twierdzi, że flirt wykonany za pomocą gestów, a nie słów, ma o wiele większe znaczenie i może w konsekwencji przynieść lepsze rezultaty, zakładając, że inny człowiek odbierze je w sposób bezbłędny.

Flirtowanie w przestrzeni internetowej

Swoje umiejętności we flircie można testować w zasadzie w każdej sytuacji i przy każdej okazji. Nawet stojąc w kolejce w sklepie, czy też siedząc na poczekalni u dentysty. Flirt jest sposobem na rozpoczęcie ciekawej znajomości, jeśli oczywiście obie strony tego chcą. Nowoczesne techniki multimedialne umożliwiają rozwijanie umiejętności flirtowania słownego w przestrzeni internetowej. Tam, w serwisach takich jak be2, można bez przeszkód flirtować z wirtualnymi przyjaciółmi. Osoby rejestrujące się w serwisie be2 chcą poznawać nowych ludzi, szukają miłości, albo wzbogacenia swojego życia towarzyskiego. Nieodłącznym elementem rozmów pomiędzy użytkownikami serwisu jest flirtowanie. Pierwsza wymiana zdań pomiędzy ludźmi zarejestrowanymi w portalu raczej nigdy nie ma charakteru poważnego. Lepiej na początku rozmawiać swobodnie, o rzeczach najbardziej powszednich. Flirtować można rozmawiając o pogodzie, czy swojej bieżącej sytuacji. Osoby znające się na flircie twierdzą, że trzeba wnikliwie słuchać rozmówcy i wypowiadać określone słowa i zwroty w najbardziej odpowiednich ku temu momentach. Na flirt składają się pochwały, komplementy, a także ironizowanie – choćby na temat własnej osoby. Jeśli potrafimy śmiać się z własnych słabości dajemy jasny sygnał innym, że mamy bogate poczucie humoru, a to bardzo ważna cecha.

Satisfied Users