Strona bezpieczeństwa

Press image

Co be2 aktywnie robi dla Twojego bezpieczeństwa?

1. Analiza SI

Począwszy od procesu rejestracji, używamy sztucznej inteligencji do wykrywania nieuczciwych użytkowników. Sztuczna inteligencja to algorytm, który wykorzystuje uczenie maszynowe do wyszukiwania i zgłaszania podejrzanych działań (takich jak phishing*, sextortion*, oszustwa itp.).

2. Bezpieczeństwo e-mail

Wszyscy użytkownicy muszą zweryfikować swój adres e-mail, aby korzystać z naszej platformy randkowej. Jeśli tak się nie stanie, połączenie nie zostanie potwierdzone i dana osoba nie pojawi się na żadnych innych listach dopasowania użytkowników.

3. Weryfikacja i testy ręczne

Przywiązujemy dużą wagę do ręcznej weryfikacji profili i zdjęć przez naszych dobrze wyszkolonych operatorów. Odbywa się to poprzez losowe próby weryfikacyjne i profile sprawozdawcze. Jeśli te profile okażą się podejrzane, zostaną zablokowane i poddane dalszej analizie lub usunięte.

4. Szyfrowanie SSL

Dla Twojego bezpieczeństwa nasze serwery są szyfrowane protokołem SSL. Zawsze szukaj certyfikatu SSL w pasku adresu przeglądarki w lewym górnym rogu.

5. Aktywne uczestnictwo użytkownika

Zauważyłeś(-aś) coś? Coś nie tak? Profil wykazuje anomalie, których nie wykryła nasza SI i ręczne sprawdzanie? W takim razie zgłoś nam ten profil jak najszybciej!

Jako użytkownik masz możliwość zgłaszania innych użytkowników, jeśli istnieje podejrzenie oszukańczej działalności, takiej jak phishing*, oszustwo czy sextortion*. Działania niezgodne z naszym Regulaminem, który musi być przeczytany i potwierdzony przez każdego użytkownika, mogą i powinny być zgłaszane.

Zgłaszanie użytkownika jest bardzo proste. Kliknij „Zgłoś użytkownika” tuż pod jego zdjęciem profilowym, aby rozpocząć proces zgłaszania. Raporty są anonimowe i traktowane poufnie. Zgłoszony użytkownik nigdy nie dowie się, że go zgłosiłeś(-aś).

Jeśli zdarzy się, że musisz zgłosić sprawę na policję, będziemy wspierać Ciebie i dochodzenie policji najlepiej jak potrafimy.


Co możesz aktywnie robić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na be2

1. Nie zmieniaj platform

Aby bezpiecznie komunikować się ze swoimi partnerami i propozycjami partnerów, pozostań na be2. Nie przełączaj się z be2 na strony innych firm lub aplikacje czatu, takie jak prywatne e-maile, Skype, WhatsApp itp.
Korzystaj z tych platform tylko wtedy, gdy absolutnie ufasz drugiej osobie. Lepiej jednak pozostań przy be2, bo dzięki temu cała komunikacja będzie możliwa do prześledzenia i zmniejszysz ryzyko oszustw, wyłudzeń, oszustw seksualnych czy phishingu.

2. Nie podawaj żadnych danych osobowych

Twoje dane są bezpieczne z nami. Niezależnie od tego, czy jest to Twój pseudonim, numer telefonu czy adres e-mail: wszystkie te dane są cenne i musisz traktować je z najwyższą uwagą. Nigdy nie przekazuj tych danych osobom obcym lub nowo poznanym.
Jeśli mimo naszego ostrzeżenia zdecydujesz się przekazać swoje dane osobowe, będzie to na Twoje własne ryzyko; be2 nie ponosi odpowiedzialności, jeśli ujawnisz swoje dane osobowe.

3. Regularnie sprawdzaj, czy używasz właściwej strony internetowej be2

Zawsze upewnij się, że poprawny adres URL be2 z certyfikatem SSL jest widoczny w pasku adresu przeglądarki w lewym górnym rogu. Nigdy nie klikaj linków wysłanych do Ciebie na czacie. Jeśli użytkownik nalega na otrzymanie Twoich danych osobowych lub chce, abyś przeniósł/przeniosła się poza naszą platformę, uznaj to za sygnał ostrzegawczy i zachowaj szczególną ostrożność. Nie mamy wpływu na to, co dzieje się poza naszą platformą.

4. Jak natychmiast rozpoznać oszustów, sextortion i phishing

Obrona przed wszystkimi tymi technikami nie jest łatwa, ale istnieją pewne sygnały ostrzegawcze, które można zauważyć.

Phishing*

Łowienie adresów to pierwszy krok. Dzieje się tak najczęściej w przypadku linków, których nie można wcześniej odszyfrować i które zostały skrócone za pomocą usług skracania linków. W takim przypadku zawsze sprawdzaj cały adres URL i nie klikaj nieznanych linków.

Oszustwa*

Scam, czyli oszustwo, ma zwykle na celu zdobycie Twoich finansów. Może to przybierać różne formy. Oszuści zwykle udają księcia z bajki lub uroczą księżniczkę, aby rozkochać w sobie cel. Pierwszą fazą jest nadmierny romantyzm. Trwa to zazwyczaj kilka tygodni. Ich celem jest zdobycie danych osobowych, takich jak numery telefonów itp. Po tej fazie następuje zwykle pierwsze roszczenie pieniężne, zwykle niewielkiej kwoty, z powodu wypadku, utraty portfela lub nagłego wypadku. Po zaspokojeniu pierwszego żądania pieniędzy, nagle od osoby, do której są adresowane, żądane są coraz większe kwoty. Zawsze z obietnicą, że pieniądze zostaną zwrócone. Niestety, tak się nie dzieje, a oszust po prostu znika z pieniędzmi ofiary.

Sextortion* – wymuszanie za pomocą zdjęć i filmów

W przypadku Sextortion cel jest szantażowany. W fazie pierwszej budowane jest zaufanie. Zaufanie to może być wykorzystane do wykonania nagich zdjęć, nagich zdjęć z masturbacji, nagich zdjęć z seksu, nagich filmów wideo, a nawet seks taśm z udziałem celu. Materiały te są później wykorzystywane jako dźwignia do wyłudzenia pieniędzy od celu. Nigdy nie wysyłaj takich plików nieznajomym. Zawsze zachowuj ostrożność.


Bezpieczeństwo online z be2

Nieustannie robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uniemożliwić oszustom rejestrowanie się na be2. Ponieważ cyberprzestępcy mają nieograniczoną liczbę adresów IP (loginów) i adresów e-mail, nawet tak bezpieczny portal jak be2 nie jest w stanie zapobiec każdemu logowaniu. Niestety, nie jesteśmy w tym osamotnieni, ponieważ oszustwa istnieją na wszystkich platformach randkowych, innych serwisach randkowych i w usługach internetowych.

Bezpieczeństwo jest zawsze naszym najważniejszym priorytetem. Zawsze korzystamy z najnowszych technologii, ponieważ świat online codziennie stawia przed nami nowe wyzwania. Jesteśmy zaangażowani w walkę z oszustwami internetowymi na naszym serwisie randkowym i robimy to wspólnie z naszymi użytkownikami.Nasza prośba do Ciebie: Zachowaj ostrożność, nie ujawniaj żadnych danych osobowych. Czaty i rozmowy prowadź tylko na naszej platformie.

Dziękujemy.

Twój zespół ds. bezpieczeństwa be2.

Note: we do not provide our service to customers with Luxembourg residence. If you are a Luxembourg resident you're not allowed to register for the service.